100% custom made Service & kwaliteit 100% Comfort
100 % pagal užsakymą
Paslaugos ir kokybė
100 % patogumas

Hiperakuziazmas: priežastys, simptomai ir ausų kamštelių vaidmuo gydant

Daugiau informacijos apie
individualiai pritaikyta klausos apsauga

Hiperakuzijos pavadinimas skamba šiek tiek paslaptingai, tačiau, deja, tai yra daugelio žmonių realybė. Dėl šios būklės, dar vadinamos itin dideliu padidėjusiu jautrumu garsui, įprasti garsai tampa nepakeliamai garsūs ir nemalonūs. Tarsi galvą nuolat laikytumėte garsiakalbių rinkinyje. Šiame straipsnyje pasinersime į hiperakuzijos pasaulį, apžvelgsime galimas priežastis, simptomus ir sprendimo būdus.

Kas tiksliai yra hiperakuziazmas?

Kai kenčiate nuo hiperakuzijos, pasaulis tarsi padidėja visu garsu. Įsivaizduokite, kad įjungto čiaupo garsas ar net šnabždesys jau suvokiamas kaip per garsus. Taip yra todėl, kad šia liga sergančių žmonių ausų valdymo sistema, atsakinga už garso stiprumo reguliavimą, tampa padidėjusio jautrumo.

Hiperakuziazmas: priežastys

Kaip ir daugelio kitų sveikatos sutrikimų atveju, tiksli hiperakuzijos išsivystymo priežastis dažnai yra sudėtinga. Ji atsiranda dėl biologinių, genetinių ir aplinkos veiksnių derinio. Vis dėlto galima išskirti keletą veiksnių, kurie lemia padidėjusį jautrumą garsui.

Viena iš dažniausių priežasčių yra spengimas ausyse- klausos sutrikimas, susijęs su girdimu švilpimu, švilpimu ar dūzgimu. Nuolatinis šių garsų buvimas gali perkrauti ir sutrikdyti klausos suvokimą; kartais dėl to atsiranda hiperakuziazmas.

Hiperakuziazė taip pat gali pasireikšti žmonėms, sergantiems kitomis ligomis. Pavyzdžiui, potrauminio streso sutrikimu, kai padidėja jautrumas jutiminiams veiksniams. Arba žmonėms, sergantiems Ménière'o liga - vidinės ausies liga, dėl kurios gali sutrikti klausa ir pusiausvyra. Be to, hiperakuzijos rizika didesnė sergant migrena ir autizmu.

Be to, ilgalaikis triukšmo poveikis gali sukelti hiperakuziją. Pavyzdžiui, dirbantiems triukšmingoje aplinkoje, pavyzdžiui, statybų aikštelėse, klubuose ar muzikos festivaliuose, ilgainiui gali išsivystyti ši būklė. Nuolatinis garsus triukšmas stipriai veikia klausą, nes pasikeičia riba, nuo kurios suvokiama, kas yra "per garsiai".

Simptomai ir diagnozė

Taigi akivaizdžiausias hiperakuzijos simptomas yra padidėjęs jautrumas kasdieniams garsams. Sergantieji hiperakuzzija gali jausti fizinį skausmą net dėl garsų, kuriuos kiti laiko normaliais, pavyzdžiui, durų skambučio ar laikrodžio tiksėjimo.

Hiperakuzijos priežastys

Jei įtariate, kad kenčiate nuo hiperakuzijos, pirmiausia turėtumėte kreiptis į specialistą. Pavyzdžiui, LOR gydytoją. Diagnostikos procesas paprastai prasideda nuo išsamaus jūsų simptomų aptarimo. Tam reikia išsiaiškinti įvairias detales, pavyzdžiui: kada pirmą kartą pastebėjote simptomus? Ar galite įvardyti konkrečius garsus, kuriuos jaučiate kaip erzinančius? Ir kaip tai veikia jūsų kasdienį gyvenimą? Tai padeda gydytojui geriau įsivaizduoti situacijos rimtumą ir atmesti kitas galimas būkles.

Tada jie atliks klausos tyrimą, kad nustatytų tikslų klausos praradimo mastą ir pobūdį. Vienas iš testų, dažniausiai naudojamų diagnozuojant hiperakuziją, yra nemalonaus garsumo lygio (ULL) testas, dar vadinamas UCL testu. Jo metu gydytojas nustato jūsų "diskomforto garsumo lygį" (LDL) - tašką, kuriame tam tikro garsumo garsai tampa nemalonūs.

Remdamasis jūsų simptomais, jūsų patirtų išgyvenimų aprašymu ir klausos tyrimo rezultatais, specialistas nustatys, ar jums yra hiperakuzinis sutrikimas.

Garso terapija kaip hiperakuzijos gydymo būdas

Vaistų nuo hiperakuzijos nėra. Tačiau yra gydymo būdų, kaip išmokti su juo susidoroti. Vienas iš jų - garso terapija. Tai terapijos rūšis, kurios tikslas - pripratinti ausis ir smegenis prie normalių garsų. Tai daroma veikiant tylių garsų serijomis.

Be terapijos, gydant hiperakuzinius pojūčius didelį vaidmenį gali atlikti ir pagal užsakymą pagaminti ausų kištukai. Jie gali padėti sumažinti triukšmo lygį ir taip apriboti klausos perkrovą. Audinc yra klausos apsaugos specialistas. Siūlome individualiai pritaikytus ausų kištukus, kurie puikiai priglunda prie jūsų ausų ir apsaugo klausą nuo stresą keliančių ar kenksmingų garsų.

Dirgiklių mažinimas naudojant ausų kamštukus

Be apsaugos, pagal užsakymą pagaminti ausų kištukai taip pat suteikia galimybę sumažinti dirgiklių kiekį. Tai gali padėti patogiau suvokti jus supantį pasaulį. O kartu ir išmokti gyventi su hiperakuziazmu.

Padidėjusio jautrumo triukšmui prevencija

Vis dėlto geriausias patarimas, žinoma, yra toks: venkite hiperakuzijos. Todėl visada tinkamai saugokite klausą renginiuose, kuriuose skamba garsi muzika, darbe ar veikiant kitokiam triukšmui. čia svarbi pagalba - pagal užsakymą pagaminti ausų kištukai.

Nesvarbu, ar jums reikia ausų kištukų darbui, renginiams, muzikos klausymuisi, ar tam, kad kasdienis gyvenimas taptų malonesnis, pritaikyta klausos apsauga, tokia kaip "Audinc's", gali padėti sugrąžinti pasauliui garsą!

Turite klausimų?

Esame čia dėl jūsų
ŽR. SUSIJUSIUS PRANEŠIMUS

Hiperakuziazmas: priežastys, simptomai ir ausų kamštelių vaidmuo gydant

Hiperakuzijos pavadinimas skamba šiek tiek paslaptingai, tačiau, deja, tai yra daugelio žmonių realybė. [...]
Skaityti daugiau >

Kodėl muzika klubuose skamba taip garsiai

Jei reguliariai lankotės festivalyje ar klube, neabejotinai pastebėjote: didelis [...]
Skaityti daugiau >
"Dry Ears" ausų kištukai plaukti 2

Sausos ausys - muzika banglenčių sporto ar plaukimo metu

"Audinc" turi naują produktą "Sausos ausys". Su juo galima naudoti sausas ausis [...]
Skaityti daugiau >
© Autorinės teisės Audinc 2024
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę